Pedikúra
          Hradec Králové

Pedikúra Vendula Švandová, tř. ČSA 282/15, Hradec Králové

Objednejte se

Nohy obrys
Vendula Švandová
+420 604 812 847
 

Zajímavá fakta

Noha se během dne mění o 10 %, tzn. 1 velikostní číslo
 

UV lampa zničí všechny plísně v botách

desinfekce bot pomocí SteriShoeMnoho z nás, kteří trpí mykózami má nyní možnost účinně pomoci léčbě svých nohou za pomoci speciálně vyvinuté desinfekční UV lampy. Tato lampa se vsune do bot a dle testů během 45 minut dokáže zničit až 99,9% bakterií nacházejících se v těchto botách. O léčbě plísní nohou pomocí koloidního stříbra jsme psali v předchozím článku.

Plísně kůže na nohou nebo nehtů můžete chytit v bazénu, po půjčení cizích bačkor, či z rohože ve sprše. Ohroženi jsou zejména lidé s cukrovkou a podobnými chorobami. Plísně se tvoří především při nošení uzavřených zimních bot ve vytopené kanceláři, nebo nošení neprodyšné obuvi v létě. V obou případech se noha potí a vzniká ideální prostředí pro tvorbu plísní. Dle vědeckých studií, je prokázáno, že průměrný člověk vypotí do boty až půl litru vody denně. Pracovníci Shoe Care Innovations vyvinuli tedy přístroj SteriShoe, který nahromaděnou vlhkost v obuvi perfektně vydezinfikuje.

Princip UV lampy

UV lampa pro SteriShoeCelý postup je přitom známý velmi dlouho, UV lampa se používá pro sterilizaci v mnoha různých oborech, za všechny jmenujme třeba sterilizaci vody v bazénech nebo sterilizaci nástrojů na operačních sálech. Produkt SteriShoe tedy s principem sterilizace pomocí UV záření v testech dokázal zničit 99% bakterií během 45 minut. Což je opravdu skvělý výsledek.

Další výhodou desinfekce bot je bezesporu odstranění nepříjemného zápachu z bot. Po medicínské stránce jde zase o perfektní doplněk k léčbě plísní, například za pomoci koloidního stříbra o kterém jsme psali minule – při léčbě plísní totiž vzniká základní problém, pokud si člověk který si nohu právě vydezinfikoval obuje botu ve které plísně stále zůstávají, znovu si nohu kontaminuje plísněmi.

Kde UV lampu zakoupit

Do této chvíle se tento revoluční výrobek umožnující odstranění plísní nohou mohl prodávat pouze v Americe, nyní však výrobce Shoe Care Innovations získal povolení prodávat i do Evropy. Cena výrobku se pohybuje kolem 2500 korun, u nás ho však zatím není možné zakoupit. V případě zájmu můžeme nákup zprostředkovat – stačí nás kontaktovat.

Přístroj je možné sehnat ve třech různých velikostech pokrývajících běžné velikosti 35-48. SteriShoe samotný má časovač na 45 minut a samozřejmě neprůhledný sáček do kterého se během sterilizace boty vloží, tak aby byla zajištěna maximální ochrana osoby manipulující s přístrojem. Výdrž lampy použíté v přístroji se pohybuje okolo 2500 hodin, je však doporučeno lampu vyměnit dříve, dobou svitu lampy totiž postupně klesá její účinnost. Nová lampa však stojí příjemných 12 dolarů.