Pedikúra
          Hradec Králové

Pedikúra Vendula Švandová, tř. ČSA 282/15, Hradec Králové

Objednejte se

Nohy obrys
Vendula Švandová
+420 604 812 847
 

Zajímavá fakta

Žádní dva lidé nemají stejná chodidla, dokonce ani obě chodidla jednoho člověka nejsou přesně stejná.
 

Pedikérské služby ve studiu Kateřina v Hradci Králové

Vděčnost

Já vděčná jsem za své nohy,
je v nich velká přece síla.
Těžký úděl - možná vlohy
nosit stále ta má kila.

Zaslouží si pohlazení,
promazat, když suché jsou.
Velká obět zas to není,
vždyť mě kam chci donesou.

Jsou součástí mého těla,
mohu chodit, běhat stát.
Už teď vím to, že bych chtěla,
těm svým nohám péči dát.

Aby nohy mohly být věrným průvodcem po celý náš život je potřeba jim věnovat občas trochu péče a pozornosti. Naše nohy toho s námi za celý život nachodí nepředstavitělně mnoho. Průměrný člověk ujde běžně 8000 kroků za den. Pro naše nohy je nejzdravější chůze na boso, ale v dnešní době málokdo z nás chodí bos. ať už z důvodů společenských, či ryze praktických (asfalt). Často dopřáváme svým nohám neprodyšnou těsnou obuv nesprávné velikosti a ještě k tomu na vysokých podpatcích!

Naše nohy se snaží za všech okolností udržovat stabilitu, ale platí za to krutou daň - vznikem různých deformit prstů u nohou, bolestivými otlaky, či kuřími oky. A pokud se nohám nedostává patřičné péče? Ozývají se bolestivostí při chůzi a nám to znepříjemnuje celý den.

Pravidelnou návštěvou pedikúry a nošením vhodné obuvi zabráníme zhoršování našich obtíží.jako jsou deformity prstů u nohou, rozpraskané paty i nepříjemně pichlavá kuří oka. Naše nohy přímo trpí na vysokých podpatcích - vybočené palce, v těsné špičaté obuvi - deformity prstů, v příliš malých botách - půchýře, otlaky, či naopak větších botách - kladívkové prsty....

A protože průměrně člověk nachodí asi 8000 kroků denně, je na naše nohy vyvíjema opravdu veliká zátěž. Naše nohy se snaží za všech okolností udržovat stabilitu, ale platí za to krutou daň.