Pedikúra
          Hradec Králové

Pedikúra Vendula Švandová, tř. ČSA 282/15, Hradec Králové

Objednejte se

Nohy obrys
Vendula Švandová
+420 604 812 847
 

Zajímavá fakta

U štíhlých lidí se noha během dne prodlužuje, u silných rozšiřuje
 

Koloidní stříbro - zbavte se plísně nohou a nehtů

Lidé trpící dermatomykózou (plísněmi nohou nebo nehtů) mají nyní novou účinnou možnost jak se těchto plísní zbavit, mnoho lidí však o této možnosti zatím neví – jde o zničení bakterií způsobujících nožní a nehtové mykózy pomocí baktericidního prostředku zvaného koloidní stříbro.

Princip funkce koloidního stříbra

Kolodní stříro AntibakterinKoloidní stříbro je vlastně disperze částic stříbra rozpuštěných v ultračisté vodě. Na částice stříbra ve velikosti v řádech nanometrů nepůsobí běžná gravitace a jsou proto rovnoměrně rozptýleny ve vodě.

Takto vytvořená disperze zvaná Koloidní stříbro se dá použít jako výborný „zabiják“ především anaerobních bakterií (pro úplnost - to jsou bakterie které ke svému životu nepotřebují kyslík). Naštěstí pro nás, jako člověka, je většina „přátelských“ bakterií (bakterií nám pomáhajících) aerobních (potřebují ke svému životu kyslík, stejně jako třeba my) a po aplikaci koloidního stříbra tedy nedochází k jejich masovému ničení.

Člověku prospěšné bakterie jsou tedy zachovány v mnohem větší míře, než bakterie, se kterými bychom raději neměli co do činění. Jde tedy o poměrně jednoduchý princip a vzniklá disperze se dá teoreticky mimo ničení bakterií na nohou, či čištění pleti použít i k léčbě mnoha dalších chorob, avšak vzhledem k zákonům platným v Evropské Unii můžeme doporučit pouze zevní užití koloidního stříbra. Což nám však, pokud se bavíme o léčbě plísní nohou a nehtů, plně vyhovuje.

Aplikace a dávkování koloidního stříbra

Doporučená léčba je nanášet koloidní stříbro na nohu zasaženou plísní 2x-3x denně dokud příznaky nevymizí.

Doplněno: Pokud však zničíte bakterie na vaší noze, můžete je velmi rychle znovu získat například z boty která nebyla důkladně vydezinfikována. Doporučujeme tedy kombinovat léčbu plísní nohou a nehtů s desinfekcí bot, nejjednodušeji například pomocí UV záření - výrobek určený k těmto potřebám vyvinula společnost Shoe Care Innovations a nazývá se SteriShoe – o SteriShoe pojednává náš samostatný článek.

Kde zakoupit kolodní stříbro

Vysoce kvalitní koloidní stříbro můžete zakoupit například u výrobce Antibakterin. Jde o velmi kvalitní stříbro, doložené i laboratorními testy u každé dávky, ceny výrobků Antibakterin jsou ve porovnání se srovnatelnou konkurencí velmi levné.